O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Zdraví » Článek

Jaké jsou nejúčinnější způsoby v boji proti chřipce a nachlazení?

6. 12. 2017

Podzim je pro většinu z nás obdobím pestrobarevné přírody a legitimního povalování se v posteli, ke kterému sychravé počasí přímo svádí. Ruku v ruce s ním však přichází i nechvalně známá chřipka, podzimní nachlazení a další projevy oslabené imunity. Jak s podzimními nemocemi bojovat a ještě lépe, jak se jim letos úplně vyhnout?

Základem všeho je hygiena

Dodržování správných hygienických návyků je důležité po celý rok. Dvojnásob to ovšem platí v období zvýšeného výskytu nemocí virového i bakteriálního původu. Mýt ruce bychom si tak měli nejen před jídlem a po návštěvě toalety, ale taktéž po jízdě dopravními prostředky, po návštěvě čekáren u lékaře a celkově vždy, když se vyskytujeme na místech, kde je vysoká koncentrace lidí. Vřele doporučujeme s sebou nosit antibakteriální gely, které lze v případě potřeby aplikovat na ruce v případě, že nemáme možnost si ruce umýt.

Prevence otužováním

Otužování umožňuje lépe se přizpůsobit teplotním výkyvům okolí a tím připravuje tělo na výrazné zhoršení počasí, které podzim doprovází. Otužovat se lze vzduchem, vodou či sluncem a poslední roky si své nezastupitelné místo ve zlepšování kondice získává i sauna. Ta má nepopiratelné pozitivní účinky jako zlepšení činnosti srdce, uvolnění dýchacích cest, zmírnění bolesti kloubů a svalů a především posílení imunitního systému. Vlivem saunování totiž dochází k rychlejšímu odstraňování hlenu s nabalenými mikroby, k uvolnění hladkého svalstva a tím zlepšení dechu a ke zvýšení tvorby obranných látek přímo na sliznici. Hladina této látky se udržuje až po dobu sedmi dnů, a proto se v rámci prevence doporučuje saunu navštěvovat jednou týdně.

Systémová enzymoterapie

Svou roli v boji s podzimními nemocemi hrají i enzymy. Některé z nich totiž řídí správné fungování imunity, dokáží jí nastartovat a zvýšit její obranyschopnost a ve správný okamžik dovedou její aktivitu zase utlumit. Udržují tak imunitní systém ve zdravé rovnováze. Nicméně v období, kdy je organismus oslaben, je důležité enzymy přijímat i zvenčí, což je možné například díky nejznámějšímu enzymovému léku Wobenzym. Ten posiluje oslabenou imunitu a působí proti zánětům a otokům. Wobenzym se doporučuje užívat zejména v období zvýšeného výskytu nemocí, tedy na jaře a na podzim, a to po dobu několika týdnů. Pokud vás již nemoc sužuje, je vhodné začít užívat Wobenzym co nejdříve, jelikož pomáhá onemocnění zvládnout rychleji.

Vitamin C

Jak je známo, je to právě vitamin C, který má příznivý vliv na imunitní systém, a proto se doporučuje během podzimu zvýšit jeho příjem. Přírodními zdroji jsou rakytník, šípky, citrusové plody, brokolice, medvědí česnek či řeřicha. Doplnit jeho hladinu však lze i multivitaminovými preparáty.


publikováno: 6. 12. 2017, v rubrice Zdraví
Štítky: dokonalá péče, zdraví

Nejčtenější články v rubrice Zdraví:

Další články v rubrice Zdraví:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš