O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Zdraví » Článek

Hojení po úrazech: Jak co nejvíce zkrátit dobu léčby?

13. 6. 2017

Nejrůznější úrazy a drobná poranění doprovázejí život každého z nás. Dlouhá rekonvalescence ovšem může značně znepříjemnit hlavně pracovní možnosti. Lze nějak ovlivnit a zkrátit dobu léčby?

Poúrazový jídelníček a životospráva

Po úrazech je důležité dbát na složení jídelníčku. V době po úrazu může totiž energetická potřeba organismu vzrůst až o 50 % oproti normálnímu stavu, a tak je stěžejní dopřát tělu dostatek všech potřebných makro a mikroživin. Pokud například hrozí nebezpečí ztráty svalové hmoty z důvodu omezeného pohybu, doporučuje se zvýšit příjem bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Dobré je proto zvýšit konzumaci ořechů, semínek, mořských ryb, libového masa, avokáda a vajec. Při zotavování hraje taktéž důležitou roli vitamin C a vitamin D. Vitamin C lze přirozeně získat ze zeleniny a ovoce, přičemž nejjednodušší cestou, jak získat vitamin D, je sluneční záření. Při rekonvalescenci je vhodné zdržet se pití alkoholu, který hojení ran zpomaluje a může přispívat k rychlejší ztrátě svalové hmoty.

Systémová enzymoterapie

V urychlení regenerace organismu hrají důležitou roli i léky systémové enzymoterapie. Ty zlepšují prokrvení svalů a využití kyslíku ve tkáních a usnadňují odbourávání nežádoucích metabolitů. Při preventivním podání se navíc snižuje závažnost případných poškození a zlepšuje se následné hojení. Účinnost léků systémové enzymoterapie byla ověřena v desítkách klinických studií, přičemž řada z nich se týkala onemocnění a zdravotních problémů nepřímo souvisejících se sportováním. Tyto studie mj. ukázaly i to, že užívání těchto léků po úrazech zkrátilo pracovní neschopnost až o 61 %.

Co jsou enzymy

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které v buňkách lidského těla vznikají z aminokyselin, které organismus získává trávením bílkovin obsažených v potravě. Enzymy urychlují a řídí všechny biochemické procesy v organismu. Bez nich by chemické reakce v lidském těle trvaly stovky let, bez enzymů bychom nebyli ani my.

Unikátní směs enzymů obsahuje lék systémové enzymoterapie, Wobenzym. Účinnost obsažených enzymů je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a padesátiletou léčebnou praxí. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství má ve Wobenzymu svůj význam, přičemž obzvláště důležitý je živočišný enzym trypsin, který má výrazně protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. Wobenzym je volně dostupný lék a v prodeji jsou balení 40, 200 či 800 tablet. Lze jej také užívat i s jinými léky, jelikož zatím nebyly zjištěny lékové interakce s jinými léčivými přípravky.


publikováno: 13. 6. 2017, v rubrice Zdraví
Štítky: co nás zajímá, péče o tělo, sport, zdraví

Nejčtenější články v rubrice Zdraví:

Další články v rubrice Zdraví:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš