O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Zdraví » Článek

Chráníte váš automobil před viry a plísněmi?

21. 10. 2014

iDry Nano Coating představuje revoluční “zelenou” nanotechnologii s dvouletou povrchovou aktivní filtrací vzduchu a 99,999 % ochranou před viry, bakteriemi, plísněmi, kvasinkami a organickými těkavými látkami v interiérech dopravních prostředků a budovách. Konkrétně se jedná o dlouhodobou dezinfekci a ochranu interiérů domovů a kanceláří, ale také vnitřních prostor skladů, chodeb a chladicích boxů. Každý prostor, který si přejete mít ošetřený proti virům, plísním, bakteriím a zápachům, lze ošetřit tímto nástřikem, a to na dobu dvou let.

Desinfekční nástřik

Pro desinfekční nástřik využívá iDry unikátní technologii aplikace suspenze oxidu titaničitého (TiO2 a TiO2Ag) pomocí elektrostatické pistole. Tato ekologická nanotechnologie nabízí dvouletou ochranu interiéru před většinou virů, bakterií, plísní, kvasinek a organických těkavých látek, a to pouze za přispění přírodního nebo umělého osvětlení. V praxi je vhodný nejen do aut kuřáků, kde rozkládá cigaretový zápach. Ideální je jeho použití ve vozidlech převážejících čerstvé potraviny a v chladicích boxech, kde prodlužuje jejich trvanlivost. Vhodný je všude, kde je třeba odstranit zápach a udržet takřka sterilní prostředí.

Hydrofobní nástřik

Hydrofobní nástřik funguje na podobném principu jako antibakteriální varianta s tím rozdílem, že v tomto případě jsou v roztoku zásadní složkou nanočástice SiO2, které dokážou na jakémkoli povrchu vytvořit ochranný štít, který odpuzuje vodu. A to po dobu dvou let. Oba druhy ošetření se dají kombinovat a získat tak jak impregnaci hydrofobního ošetření, tak očistné vlastnosti desinfekčního nástřiku. Je jen nutné nechat první nástřik zaschnout, pak lze aplikovat ten druhý.

O významu a schopnostech světa „nano“ podrobněji

Nanotechnologie je schopná manipulovat a organizovat nejmenší prvky hmoty. Ošetření nanopolymery se skládá z různých nanočástic pro jednotlivé typy podkladů. Od nich se také odvíjejí nosiče pro samotnou aplikaci nano vrstvy. Zprostředkovatelská složka může být na bázi vody, alkoholu (ve zvláštních případech i jiné specifikace) a umožňuje distribuci nanočástic na příslušný povrch, kde po aplikaci dojde k odpaření nosiče. Nanočástice působí na molekulární úrovni, nemění přirozenost, vzhled, barvu ani konzistenci povrchů. Zaručují dokonalou prodyšnost. Aplikace poskytuje povrchům odolnost vůči vodě a olejům, odolnost proti nečistotám, skvrnám, graffiti, klimatickým vlivům a UV záření.

Bakterie, viry, plísně a kvasinky

Bakterie, viry, plísně a kvasinky se šíří prostřednictvím vzduchu a při styku s kůží nebo při vdechnutí vyvolávají v oslabených organismech buď nemoci, nebo alergické reakce. Nejúčinnějším preventivním opatřením je zabránit nebo minimalizovat infekční povrch úpravou kontaktních ploch pomocí TiO2Ag (oxid titaničitý s příměsí tekutého stříbra). Suspenze TiO2Ag je světově osvědčené, výkonné a přirozené řešení, které je bezpečné pro lidské tělo.

Likvidace pomocí oxidace

Tato suspenze využívá k eliminaci bacilů pokročilé oxidační procesy (AOP), vytvořením fotokatalytické nano vrstvy aktivující se světlem (přírodním nebo umělým). Podobný princip se používá u fotovoltaických panelů. Látka TiO2 ve svém přirozeném práškovém stavu (titanová běloba), má obrovské průmyslové využití, které ovlivňuje náš každodenní život. Ročně se na celém světě spotřebují víc než 4 miliony tun titanové běloby do zubních past, opalovacích krémů, piva, atd.

Aplikace

Technologie iDry Nano Coating nanáší nano částice TiO2Ag pomocí speciálních elektrostatických pistolí. S pomocí této technologie jsme schopni aplikovat suspenze bez nutnosti složitých příprav interiérů. Není potřeba hýbat s nábytkem, zakrývat cennosti nebo vybavení. Nástřik se většinou provádí na strop a část zdí. V ojedinělých případech, především kvůli vyšší účinnosti (nemocnice, ordinace, porodnice, školy, školky, atd.) aplikujeme i na podlahy, nábytek a třeba i hračky. Suspenze obsahuje pouze vodu a nano částice TiO2Ag. Lze ji aplikovat na různé povrchy a neobsahuje umělá pojiva nebo sekundární spékací vrstvy.

Částice TiO2Ag

Suspenze obsahuje krycí hustotu nano částic větší než 55 miliard na 1m2 při průměrné velikosti TiO2Ag částic 2 ~ 7 nm (průměrná velikost bakterií je 50–500 nm). Aplikace elektrostatickou pistolí „nabije“ každý iont stříbra (Ag) a částice TiO2 (oxid titaničitý) a vytváří vysoce "reaktivní“ nástřik, který eliminuje a ničí víc než 650 různých druhů bakterií nebo virů tím, že rozbije jejich buněčnou strukturu a přitom nepoškodí lidské buňky.

iDry Nano Coating lze použít na mnoha typech povrchů:

 • Budovy (kanceláře, obchody, školy a školky, hotely, kasina, veřejné prostory, šatny/převlékárny, posilovny, bazény, solária, nemocnice, lékárny, porodnice, veřejné toalety, atd.)
 • Doprava (auta, vlaky, autobusy, karavany, nákladní vozidla, taxi, autopůjčovny, přepravce potravin/ovoce/ze­leniny, letadla, atd.)
 • Spotřební zboží (hračky, telefony, klávesnice/myši, hrací žetony, atd.)

Plísně a kvasinky

Plísně patří vedle pylů a roztočů k významným alergenům. Některé druhy produkují plísňové jedy přímo do potravin, některé působí onemocnění kůže, jiné vyvolávají život ohrožující onemocnění u oslabených jedinců se sníženou imunitou. Účinek plísní jako alergenů závisí na koncentraci spor a těkavých látek v ovzduší, délce pobytu člověka v takovém prostředí a jeho odolnosti (imunitě). K nejčastějším alergenům patří druhy Alternaria, Cladosporium, Botrytis, Aspergillus, Penicillium a Mucor. Kvasinka má pro organismus velmi nepříznivý vliv. Částice kvasinky mohou vyprovokovat mnoho alergických reakcí a potlačit imunitní obranu. Proto se kvůli přítomným kvasinkám vytvoří náchylnost k infektům nebo se zvýší, jestliže již existuje.

Pasivní prevence proti nemocem i zápachu

Tímto speciálním nástřikem nevytváříme sterilní prostředí (i když i to je možné pro zdravotnická zařízení). Snažíme se primárně omezit negativní zdravotní dopady na organismus člověka v klidovém stavu (auto, domov, atd.), kdy obranné mechanismy „odpočívají“ a jsou vystaveny vyšší náchylnosti. Stejně dobře působí toto ošetření interiérů i proti zápachům včetně tabákového odéru pocházejícího z kouření.

 • Ideální pro alergiky, astmatiky, rodiny s malými dětmi, starší lidi, nebo všechny, kteří se vrací z nemocničního lé­čení
 • Jednoduchá aplikace
 • Před aplikací není potřeba vymalovat nebo odklidit vybavení
 • Aplikace v pokoji trvá do 30 minut
 • Okamžitě schne
 • Garance účinnosti 24 měsíců
 • Pro maximální účinek aplikujeme na strop, stěny, rámy postelí, nábytek, hračky, pomůcky, odpady
 • Vznikne fotokatalytická vrstva (aktivace přírodním, ale i umělým světlem)
 • Ničí veškerý zápach a většinu virů, bakterií, plísní, kvasinek a těkavých organických látek
 • Vzniká hypoalergenní, antibakteriální a ionizované prostředí

Další podrobnosti najdete na webu www.iDry.cz.


publikováno: 21. 10. 2014, v rubrice Zdraví
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Zdraví:

Další články v rubrice Zdraví:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš