O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Zdraví » Článek

Chráníte váš automobil před viry a plísněmi?

21. 10. 2014

iDry Nano Coating představuje revoluční “zelenou” nanotechnologii s dvouletou povrchovou aktivní filtrací vzduchu a 99,999 % ochranou před viry, bakteriemi, plísněmi, kvasinkami a organickými těkavými látkami v interiérech dopravních prostředků a budovách. Konkrétně se jedná o dlouhodobou dezinfekci a ochranu interiérů domovů a kanceláří, ale také vnitřních prostor skladů, chodeb a chladicích boxů. Každý prostor, který si přejete mít ošetřený proti virům, plísním, bakteriím a zápachům, lze ošetřit tímto nástřikem, a to na dobu dvou let.

Desinfekční nástřik

Pro desinfekční nástřik využívá iDry unikátní technologii aplikace suspenze oxidu titaničitého (TiO2 a TiO2Ag) pomocí elektrostatické pistole. Tato ekologická nanotechnologie nabízí dvouletou ochranu interiéru před většinou virů, bakterií, plísní, kvasinek a organických těkavých látek, a to pouze za přispění přírodního nebo umělého osvětlení. V praxi je vhodný nejen do aut kuřáků, kde rozkládá cigaretový zápach. Ideální je jeho použití ve vozidlech převážejících čerstvé potraviny a v chladicích boxech, kde prodlužuje jejich trvanlivost. Vhodný je všude, kde je třeba odstranit zápach a udržet takřka sterilní prostředí.

Hydrofobní nástřik

Hydrofobní nástřik funguje na podobném principu jako antibakteriální varianta s tím rozdílem, že v tomto případě jsou v roztoku zásadní složkou nanočástice SiO2, které dokážou na jakémkoli povrchu vytvořit ochranný štít, který odpuzuje vodu. A to po dobu dvou let. Oba druhy ošetření se dají kombinovat a získat tak jak impregnaci hydrofobního ošetření, tak očistné vlastnosti desinfekčního nástřiku. Je jen nutné nechat první nástřik zaschnout, pak lze aplikovat ten druhý.

O významu a schopnostech světa „nano“ podrobněji

Nanotechnologie je schopná manipulovat a organizovat nejmenší prvky hmoty. Ošetření nanopolymery se skládá z různých nanočástic pro jednotlivé typy podkladů. Od nich se také odvíjejí nosiče pro samotnou aplikaci nano vrstvy. Zprostředkovatelská složka může být na bázi vody, alkoholu (ve zvláštních případech i jiné specifikace) a umožňuje distribuci nanočástic na příslušný povrch, kde po aplikaci dojde k odpaření nosiče. Nanočástice působí na molekulární úrovni, nemění přirozenost, vzhled, barvu ani konzistenci povrchů. Zaručují dokonalou prodyšnost. Aplikace poskytuje povrchům odolnost vůči vodě a olejům, odolnost proti nečistotám, skvrnám, graffiti, klimatickým vlivům a UV záření.

Bakterie, viry, plísně a kvasinky

Bakterie, viry, plísně a kvasinky se šíří prostřednictvím vzduchu a při styku s kůží nebo při vdechnutí vyvolávají v oslabených organismech buď nemoci, nebo alergické reakce. Nejúčinnějším preventivním opatřením je zabránit nebo minimalizovat infekční povrch úpravou kontaktních ploch pomocí TiO2Ag (oxid titaničitý s příměsí tekutého stříbra). Suspenze TiO2Ag je světově osvědčené, výkonné a přirozené řešení, které je bezpečné pro lidské tělo.

Likvidace pomocí oxidace

Tato suspenze využívá k eliminaci bacilů pokročilé oxidační procesy (AOP), vytvořením fotokatalytické nano vrstvy aktivující se světlem (přírodním nebo umělým). Podobný princip se používá u fotovoltaických panelů. Látka TiO2 ve svém přirozeném práškovém stavu (titanová běloba), má obrovské průmyslové využití, které ovlivňuje náš každodenní život. Ročně se na celém světě spotřebují víc než 4 miliony tun titanové běloby do zubních past, opalovacích krémů, piva, atd.

Aplikace

Technologie iDry Nano Coating nanáší nano částice TiO2Ag pomocí speciálních elektrostatických pistolí. S pomocí této technologie jsme schopni aplikovat suspenze bez nutnosti složitých příprav interiérů. Není potřeba hýbat s nábytkem, zakrývat cennosti nebo vybavení. Nástřik se většinou provádí na strop a část zdí. V ojedinělých případech, především kvůli vyšší účinnosti (nemocnice, ordinace, porodnice, školy, školky, atd.) aplikujeme i na podlahy, nábytek a třeba i hračky. Suspenze obsahuje pouze vodu a nano částice TiO2Ag. Lze ji aplikovat na různé povrchy a neobsahuje umělá pojiva nebo sekundární spékací vrstvy.

Částice TiO2Ag

Suspenze obsahuje krycí hustotu nano částic větší než 55 miliard na 1m2 při průměrné velikosti TiO2Ag částic 2 ~ 7 nm (průměrná velikost bakterií je 50–500 nm). Aplikace elektrostatickou pistolí „nabije“ každý iont stříbra (Ag) a částice TiO2 (oxid titaničitý) a vytváří vysoce "reaktivní“ nástřik, který eliminuje a ničí víc než 650 různých druhů bakterií nebo virů tím, že rozbije jejich buněčnou strukturu a přitom nepoškodí lidské buňky.

iDry Nano Coating lze použít na mnoha typech povrchů:

 • Budovy (kanceláře, obchody, školy a školky, hotely, kasina, veřejné prostory, šatny/převlékárny, posilovny, bazény, solária, nemocnice, lékárny, porodnice, veřejné toalety, atd.)
 • Doprava (auta, vlaky, autobusy, karavany, nákladní vozidla, taxi, autopůjčovny, přepravce potravin/ovoce/ze­leniny, letadla, atd.)
 • Spotřební zboží (hračky, telefony, klávesnice/myši, hrací žetony, atd.)

Plísně a kvasinky

Plísně patří vedle pylů a roztočů k významným alergenům. Některé druhy produkují plísňové jedy přímo do potravin, některé působí onemocnění kůže, jiné vyvolávají život ohrožující onemocnění u oslabených jedinců se sníženou imunitou. Účinek plísní jako alergenů závisí na koncentraci spor a těkavých látek v ovzduší, délce pobytu člověka v takovém prostředí a jeho odolnosti (imunitě). K nejčastějším alergenům patří druhy Alternaria, Cladosporium, Botrytis, Aspergillus, Penicillium a Mucor. Kvasinka má pro organismus velmi nepříznivý vliv. Částice kvasinky mohou vyprovokovat mnoho alergických reakcí a potlačit imunitní obranu. Proto se kvůli přítomným kvasinkám vytvoří náchylnost k infektům nebo se zvýší, jestliže již existuje.

Pasivní prevence proti nemocem i zápachu

Tímto speciálním nástřikem nevytváříme sterilní prostředí (i když i to je možné pro zdravotnická zařízení). Snažíme se primárně omezit negativní zdravotní dopady na organismus člověka v klidovém stavu (auto, domov, atd.), kdy obranné mechanismy „odpočívají“ a jsou vystaveny vyšší náchylnosti. Stejně dobře působí toto ošetření interiérů i proti zápachům včetně tabákového odéru pocházejícího z kouření.

 • Ideální pro alergiky, astmatiky, rodiny s malými dětmi, starší lidi, nebo všechny, kteří se vrací z nemocničního lé­čení
 • Jednoduchá aplikace
 • Před aplikací není potřeba vymalovat nebo odklidit vybavení
 • Aplikace v pokoji trvá do 30 minut
 • Okamžitě schne
 • Garance účinnosti 24 měsíců
 • Pro maximální účinek aplikujeme na strop, stěny, rámy postelí, nábytek, hračky, pomůcky, odpady
 • Vznikne fotokatalytická vrstva (aktivace přírodním, ale i umělým světlem)
 • Ničí veškerý zápach a většinu virů, bakterií, plísní, kvasinek a těkavých organických látek
 • Vzniká hypoalergenní, antibakteriální a ionizované prostředí

Další podrobnosti najdete na webu www.iDry.cz.


publikováno: 21. 10. 2014, v rubrice Zdraví
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Zdraví:

Další články v rubrice Zdraví:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (37.96%)
Používám speciální přípravky (21.12%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.4%)
Dělám si domácí masky (20.53%)
více anket »

Dobré tipy

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš