O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Ajurvéda přináší rovnováhu těla i mysli

23. 10. 2008

Krása, to není jen vnější skořápka. Můžete použít sebevíc zázračných přípravků, ale pokud se nebudete cítit spokojená uvnitř, projeví se to i navenek. Krása vychází zevnitř. A proto bychom o ni měly pečovat a občas ji poskytnout i impuls, který nás prozáří zvenku i zevnitř. O rovnováze ducha i těla hovoří různé východní techniky i náboženství. Pokud je vám tento názor blízký, nemusíte se vypravit do zemí orientu. Stačí si kdekoliv v Čechách zajít na ajurvédskou masáž.

Ajurvéda a ajurvédská masáž

Ajurvéda je věda původem z Indie a jejím hlavním cílem je docílit rovnováhy těla a mysli. V překladu slovo znamená doslova věda o dlouhém životě. Ajurvédská masáž je pak technika, která pomáhá lidskému tělu obnovit své zdroje síly. Aby celá procedura fungovala, nestačí pouze masáž. Abychom dokázali zachytit energii, která se uvolňuje pohybem během masáže, měli bychom také správně jíst a mít dostatek pohybu. Zdravé tělo a dobře fungující metabolismus jsou faktory, které účinky masáže mohou výrazně ovlivnit. Zkuste tedy na nějakou dobu vynechat pasivní odpočinek u televize a namísto něj si vyhraďte chvilku sama pro sebe.

Samotná ajurvédská masáž dokáže z těla vyplavit toxiny a uvolní tělo ve stresu. Trvá od 30 minut více a od její délky se také odvíjí síla její účinnosti. Velmi vhodné je samotnou masáž doplnit příjemným promazáním masírované části tělovým mlékem.

Chvilka péče i v pohodlí domova

Po absolvování masáže tedy s příjemným odpočinkem můžete pokračovat pravidelně i doma. Pravidelným používáním tělového krému prospíváte pokožce. Jemnou masáží při vtírání krému podobně jako při masáži aktivujete energetické body na svém těle. Vyzkoušejte třeba Dove pro•age tělový krém, který obsahuje velké množství změkčujících látek. Vyživí tak vaši pokožku a poskytne ji adekvátní péči vzhledem k věku. Řada Dove pro•age je totiž určená především pro zralé ženy a byla vyvinuta právě tak, aby podporovala funkci zralé pokožky.

Umění odpočívat není nijak složité a zvládne ho každá z vás. Stačí jen chvilky, které máme sami pro sebe, brát jako příležitost. Udělejte radost svému tělo a uvidíte, že s vámi zase začne mluvit. Najít rovnováhu znamená objevit krásu, která není limitovaná věkem.

Petra Černocká umí relaxovat

Dalšího Pro•age klubu se značkou Dove se zúčastnila i zpěvačka a herečka Petra Černocká. Na vlastní kůži si vyzkoušela blahodárné účinky ajurvédské masáže. Protože je Petra stále v pohybu a má plno práce, ocenila chvilky věnované péči o sebe sama. Relaxační program se vydařil nejen díky umění profesionální masérky, ale také díky skvělé atmosféře. „Sejít se s přáteli při originálním odpočinku je ten nejlepší recept, jak zůstat v životě svěží a plná energie,“ říká Petra Černocká.


publikováno: 23. 10. 2008, v rubrice Sport a relaxace
Štítky: zdraví

Nejčtenější články v rubrice Sport a relaxace:

Další články v rubrice Sport a relaxace:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš