O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Soutěž o vstupenky na festival Benátská noc 25. – 27.7.2014

7. 7. 2014

Jeden z největších českých festivalů Benátská noc se rozhodl vstoupit do dvaadvacátého ročníku s pozměněným názvem. Po zkrácení se bude jmenovat pouze Benátská a jeho pořadatelé už mají jasno i o hlavních hvězdách. Do sportovního areálu v libereckém Vesci od 25. do 27. července dorazí například finští HIM nebo legendární slovenská kapela Team. V pátek tam v čele s Pal'em Haberou odehraje jediné letošní festivalové vystoupení.

Změna názvu celé akce

„Z Haberova Teamu máme velikou radost. Kapela, která prakticky na festivalech nevystupuje, se pro letošní rok rozhodla udělat výjimku a vybrala si pro letní vystoupení náš festival. Můžeme se těšit na průřez celou tvorbou skupiny Team a samozřejmě na jejich největší hity,“ popisuje pořadatel festivalu Pavel Mikez. Právě on stojí i za změnou názvu celé akce. „Slovo Benátská je mnohem údernější. Navíc původní jméno bylo spojené i s místem, kde jsme dvě desetiletí festival pořádali. Takže mnoho našich fanouškům nám dodnes občas říká Malá skála. To vše by měl nový název zpřehlednit. Samozřejmě, že s novým názvem chystáme i nové logo a vizuální styl,“ popisuje Mikez.

Zahraničním headlinerem, který na Benátskou letos dorazí, bude kapela HIM. Finští muzikanti do Vesce přijedou po loňském úspěšném vystoupení na největších světových festivalech. „Dá se říci, že i jejich loňský vyprodaný koncert v Lucerně bylo jen zahřívací kolo pro letošní velkolepé festivalové vystoupení. V sobotu 26.7. zahrají své největší slavné hity, jako například Join Me In Death nebo Wicked Game,“ doplňuje

Netradiční pojetí vystoupení

Pořadatelé upozorňují i na to, že si pódium Benátské letos vybrali pro oslavu výročí přední české a slovenské kapely. „Koncertně u nás oslaví výročí třiceti let slovenští hosté Tublatanka a Zóna A, Slobodná Európa zase pětadvacet let. Další vystupující Chinaski mají letos dvacetiny,“ vyjmenovávají pořadatelé a připomínají i závěrečný nedělní koncert skupiny Čechomor, která v loňském roce oslavila 25 let svého úspěšného trvání. „Kapela, která v minulosti dorazila na festival i se svojí lokomotivou, chystá opět netradiční pojetí vystoupení. Nechme se tedy překvapit, co si tentokrát přichystají na nedělní večer“.

A jak je to s dalšími potvrzenými jmény?

Návštěvníci se budou moci těšit například na kapely Divokej Bill, Mandrage, Horkýže slíže, Mig 21, zpěváka Tomáše Kluse nebo Michala Hrůzu. Mezi dalšími ohlášenými česko-slovenskými umělci, na kterých Benátská letos staví, jsou i Mňága a Žďorp, Krucipüsk, Vilém Čok, Vypsaná fiXa, Aleš Brichta, Visací zámek, Michal Prokop se svými Framus Five nebo Kreyson. Za dvaadvacet let se může Benátská pochlubit pozoruhodným výčtem známých hvězd, které na ní vystoupily. Objevili se zde kanadský písničkář Bryan Adams, britští rockeři James, američtí Dream Theater, švédští Clawfinger, němečtí In Extremo, irský blues rockový kytarista Gary Moore nebo němečtí Scorpions či američtí metalisté Anthrax. Ženy zastupovaly britská zpěvačka Kim Wilde a zpívající baskytaristka Suzi Quatro. Publikum na Benátské noci bylo také svědkem světového comebacku německé skupiny Guano Apes.

Vstupenky

Předprodej vstupenek je v síti Ticketportal za zvýhodněné ceny až do konce března. Nyní jsou v předprodeji jednodenní vstupenky od 199 korun a vstupenky na celý festival od 1150 korun. V průběhu dubna festival nabídne lístky do Toitoi campu. Více informací na strankách festivalu www.benatskanoc­.cz, respektive www.benatska.cz

Soutěžní otázka

Letošní Benátská! je v pořadí již kolikátým ročníkem tohoto libereckého festivalu?

  1. 20
  2. 21
  3. 22

Nápověda zde http://www.be­natskanoc.cz/.

Své odpovědi zasílejte na soutez@npmedia.cz do 20.7. s označením BENÁTSKÁ NOC. Jedna správná odpověď získává vstup pro dvě osoby na festival Benátské noci.


publikováno: 7. 7. 2014, v rubrice Kultura a film
Štítky: tipy pro vás, volný čas, zábava

Nejčtenější články v rubrice Kultura a film:

Další články v rubrice Kultura a film:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš