O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

3 pravidla, jak se v zimě starat o pleť

1. 12. 2017

V chladném období roku je přirozené chránit si tělo před zimou a mrazem vhodným oblečením. Stejnou pozornost ale vyžaduje i naše pokožka. Jakým kosmetickým přípravkům bychom měli dát v zimě přednost a čeho se vyvarovat?

1. pravidlo: Nebojte se hydratace

„Asi patnáct minut před odchodem do mrazivého ovzduší bychom si měli aplikovat booster, denní krém, můžeme přidat BB krém nebo make-up, záleží, jak je kdo zvyklý. Základem je zvolit výživnější krém, než ten, který používáme v létě. Určitě nic nezkazíme, pokud použijeme hydratační řadu. Mnoho lidí si myslí, že hydratační krémy by se neměly v zimě používat, že by nám mohly „zmrznout“ na obličeji, když vyjdeme ven a je pod nulou. Pokud však používáme kvalitní kosmetiku, je tato obava bezpředmětná. Moderní přípravky, tzv. kosmeceutika, nepracují pouze na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejího nitra a tam působit. Stejně tak v případě, když má někdo aknózní pleť, může s klidným svědomím použít aktivní booster při akné,“vysvětluje kosmetička značky Essenté Petra Kvapilová.

2. pravidlo: I v zimě myslete na potřeby své pleti

Podle Petry Kvapilové chybuje řada žen v tom, že volí v zimě nesprávné krémy. Například pokud ženy trápí akné, používají krém na akné, ale zapomínají, že pleť je v zimě citlivá, takže si ji celkově vysušují. Když pak zjistí, že ji mají suchou, použijí výživný krém. Jenže akné se tím zhorší, a tak vzniká začarovaný kruh. Řešení je přitom jednoduché: „Stačí používat přípravky, které se dají kombinovat a obsahují látky, které na sebe svými účinky navazují. Proto doporučuji v takovém případě použít na akné booster, lehký krém proti akné a na zbylá místa nanést například krém na kuperózní pleť (se sklonem k začervenání), který je velmi jemný, určený na citlivou pokožku,“ doporučuje Petra Kvapilová. Varuje také před častým střídáním přípravků od různých značek, které způsobí v pokožce „zmatek“ a kýžený efekt se tak nedostaví.

3. pravidlo: Líné buňky je v zimě potřeba více stimulovat

A se kterými přípravky vhodnými pro zimní období má kosmetička nejlepší zkušenosti? „Určitě bych doporučila krém na kuperózní pleť. Ten je vynikající pro každého, kdo má citlivou pleť. Stejně příznivé účinky má i aktivní liftingový či hydratační booster nebo krém.


publikováno: 1. 12. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: dokonalá péče, kosmetika

Nejčtenější články v rubrice Kosmetika:

Další články v rubrice Kosmetika:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš