O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Hobby » Článek

Spolehlivě proti blechám a klíšťatům

22. 9. 2009

Nový pomocník při ochraně psů a koček proti klíšťatům a blechám Nevítaní zevní parazité, jakými jsou blechy a klíšťata, způsobují našim čtyřnohým mazlíčkům nepříjemné svědění, kožní problémy, lokální infekce, ale často i závažnější onemocnění. Zbavit se těchto cizopasníků a zabránit jejich dalšímu šíření bývá problematické. Pro ošetření psů a koček můžete nyní vyzkoušet novinku Frontline Combo® Spot On, která díky unikátní kombinaci dvou účinných látek poskytuje ještě účinnější a rozsáhlejší ochranu.

Proti klíšťatům i blechám

Tento volně prodejný veterinární lék je k dispozici v  praktické formě pipet přizpůsobených kočkám a různým váhovým kategoriím psů.

Frontline Combo® Spot On je tvořen kombinací dvou účinných látek, fipronilu a (S)–methoprenu. Fipronil hubí blechy a klíšťata na zvířatech, (S)-methopren likviduje vývojová stadia blech, tedy vajíčka, larvy a kukly, která žijí a vyvíjejí se mimo hostitelské zvíře – nejčastěji v prostředí domácnosti. Frontline Combo® tak nejenom eliminuje dospělé blechy, ale zároveň brání nové generaci blech rozvinout se v domácnosti a znovu napadat – po dosažení dospělosti – psa nebo kočku, v krajním případě (při extrémním stupni zamoření) i člověka. Do 48 hodin rovněž likviduje 90 % klíšťat a snižuje tak riziko přenosu infekčních zárodků. Při pravidelném použití přípravek představuje jednoduchý a účinný způsob likvidace blech a klíšťat na zvířatech i preventivní ochranu domácnosti.

Snadná aplikace

Aplikace pipety je přitom velmi snadná. Psovi nebo kočce totiž stačí rozhrnout srst v oblasti kohoutku, tedy mezi lopatkami, a nakapat obsah pipety přímo na kůži. Látka se pak plynule rozprostře po celém povrchu těla. Účinné látky Frontline combo® Spot On se deponují prostřednictvím kožního mazu do chlupových váčků a mazových žlázek v kožní škáře, odkud jsou pozvolna uvolňovány zpět na povrch kůže a na srst, kde poskytují účinnou ochranu. Na povrchu těla a v srsti pak dochází také k zasažení cizopasníka účinnou látkou. Není tedy nutný kontakt parazita s krevním řečištěm hostitele. Fipronil a (S)-methopren se nevstřebávají do krve (nebo jen velmi omezeně) a nezatěžují tedy organismus ošetřeného zvířete.

Jedna aplikace poskytuje psům ochranu před blechami až po dobu 2 měsíců, u koček je doba díky odlišnému složení jejich pokožky kratší. Aplikaci je tak u nich třeba opakovat již po 1 měsíci. Proti klíšťatům přípravek účinně chrání psy po dobu až jednoho měsíce, kočky pak přibližně dva týdny. Přípravek pro různé váhové kategorie psů je k dostání ve formě praktických single-pipet. Balení tedy obsahuje pipetu pro jednorázové použití a přehledný návod, jak látku správně aplikovat. Pro kočky je zatím přípravek k dostání v balení obsahujícím tři pipety, ale single-pipety je postupně na českém trhu vystřídají v průběhu května.

Za kolik a kde?

Cena přípravku Frontline Combo® Spot On Cat Cat (single-pipeta) se pohybuje kolem 170 Kč. Ceny Frontline Combo® Spot On Dog se liší s ohledem na zvolenou váhovou kategorii. Pořídíte je tak od přibližně 200 Kč za balení obsahující 1 pipetu.

Přípravky Frontline Combo® Spot On jsou k dostání v ordinacích veterinárních lékařů a v lékárnách. Pro správné a bezpečné použití přípravku si pečlivě pročtěte příbalové informace.

Frontline, který je celosvětově již několik let nejpoužívanějším přípravkem proti zevním cizopasníkům u psů a koček, vyrábí společnost Merial. Do Čech a na Slovensko přípravek distribuuje společnost Mevet.


publikováno: 22. 9. 2009, v rubrice Hobby
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Hobby:

Další články v rubrice Hobby:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (37.96%)
Používám speciální přípravky (21.12%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.4%)
Dělám si domácí masky (20.53%)
více anket »

Dobré tipy

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš