O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Hobby » Článek

Spolehlivě proti blechám a klíšťatům

22. 9. 2009

Nový pomocník při ochraně psů a koček proti klíšťatům a blechám Nevítaní zevní parazité, jakými jsou blechy a klíšťata, způsobují našim čtyřnohým mazlíčkům nepříjemné svědění, kožní problémy, lokální infekce, ale často i závažnější onemocnění. Zbavit se těchto cizopasníků a zabránit jejich dalšímu šíření bývá problematické. Pro ošetření psů a koček můžete nyní vyzkoušet novinku Frontline Combo® Spot On, která díky unikátní kombinaci dvou účinných látek poskytuje ještě účinnější a rozsáhlejší ochranu.

Proti klíšťatům i blechám

Tento volně prodejný veterinární lék je k dispozici v  praktické formě pipet přizpůsobených kočkám a různým váhovým kategoriím psů.

Frontline Combo® Spot On je tvořen kombinací dvou účinných látek, fipronilu a (S)–methoprenu. Fipronil hubí blechy a klíšťata na zvířatech, (S)-methopren likviduje vývojová stadia blech, tedy vajíčka, larvy a kukly, která žijí a vyvíjejí se mimo hostitelské zvíře – nejčastěji v prostředí domácnosti. Frontline Combo® tak nejenom eliminuje dospělé blechy, ale zároveň brání nové generaci blech rozvinout se v domácnosti a znovu napadat – po dosažení dospělosti – psa nebo kočku, v krajním případě (při extrémním stupni zamoření) i člověka. Do 48 hodin rovněž likviduje 90 % klíšťat a snižuje tak riziko přenosu infekčních zárodků. Při pravidelném použití přípravek představuje jednoduchý a účinný způsob likvidace blech a klíšťat na zvířatech i preventivní ochranu domácnosti.

Snadná aplikace

Aplikace pipety je přitom velmi snadná. Psovi nebo kočce totiž stačí rozhrnout srst v oblasti kohoutku, tedy mezi lopatkami, a nakapat obsah pipety přímo na kůži. Látka se pak plynule rozprostře po celém povrchu těla. Účinné látky Frontline combo® Spot On se deponují prostřednictvím kožního mazu do chlupových váčků a mazových žlázek v kožní škáře, odkud jsou pozvolna uvolňovány zpět na povrch kůže a na srst, kde poskytují účinnou ochranu. Na povrchu těla a v srsti pak dochází také k zasažení cizopasníka účinnou látkou. Není tedy nutný kontakt parazita s krevním řečištěm hostitele. Fipronil a (S)-methopren se nevstřebávají do krve (nebo jen velmi omezeně) a nezatěžují tedy organismus ošetřeného zvířete.

Jedna aplikace poskytuje psům ochranu před blechami až po dobu 2 měsíců, u koček je doba díky odlišnému složení jejich pokožky kratší. Aplikaci je tak u nich třeba opakovat již po 1 měsíci. Proti klíšťatům přípravek účinně chrání psy po dobu až jednoho měsíce, kočky pak přibližně dva týdny. Přípravek pro různé váhové kategorie psů je k dostání ve formě praktických single-pipet. Balení tedy obsahuje pipetu pro jednorázové použití a přehledný návod, jak látku správně aplikovat. Pro kočky je zatím přípravek k dostání v balení obsahujícím tři pipety, ale single-pipety je postupně na českém trhu vystřídají v průběhu května.

Za kolik a kde?

Cena přípravku Frontline Combo® Spot On Cat Cat (single-pipeta) se pohybuje kolem 170 Kč. Ceny Frontline Combo® Spot On Dog se liší s ohledem na zvolenou váhovou kategorii. Pořídíte je tak od přibližně 200 Kč za balení obsahující 1 pipetu.

Přípravky Frontline Combo® Spot On jsou k dostání v ordinacích veterinárních lékařů a v lékárnách. Pro správné a bezpečné použití přípravku si pečlivě pročtěte příbalové informace.

Frontline, který je celosvětově již několik let nejpoužívanějším přípravkem proti zevním cizopasníkům u psů a koček, vyrábí společnost Merial. Do Čech a na Slovensko přípravek distribuuje společnost Mevet.


publikováno: 22. 9. 2009, v rubrice Hobby
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Hobby:

Další články v rubrice Hobby:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.48%)
Používám speciální přípravky (20.79%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.48%)
Dělám si domácí masky (22.24%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš