O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Dítě » Článek

Nezbytné pomůcky k vodě? Kruh a žížala

9. 6. 2017

Chystáte se na prázdniny a přemýšlíte, jakou plaveckou výbavu dětem pořídit? Určitě nezapomeňte na klasický kruh, který podle odborníků patří k dosud nepřekonaným pomůckám pro adaptaci dětí na vodu. Populární žížaly zase poslouží pro výuku plavání a celá rodina si s nimi užije spoustu zábavy.

Nesmrtelná klasika – nafukovací kruh

Obyčejný nafukovací kruh je stále nezastupitelnou hračkou při zvykání dětí na vodní prostředí. Nehodí se sice pro samotnou výuku plaveckých dovedností, ale pro adaptaci na vodu, pocit bezpečí a hru je nejvhodnější. Dítě se díky kruhu ocitá v ideální poloze, kdy má ústa a obličej vysoko nad hladinou, a cítí se tak klidné, spokojené, sebejisté, a proto má i chuť se osamostatnit. Vy jej zároveň máte pod kontrolou.

U nafukovacího kruhu oceníte jeho skladnost i široké využití. V kruhu může být dítě ve svislé poloze, anebo v něm sedí jako na lodičce, ale také ho může proskakovat, házet do něj hračky nebo ho podplouvat. Tahle jednoduchá pomůcku dobře poslouží i na břehu, kdy do ní děti můžou schovávat nalezené poklady nebo házet kamínky.

Žížalu, nudli nebo housenku?

Také nafukovací žížaly (nudle či housenky) jsou ve vodě zárukou dobré zábavy pro děti i dospělé. V obchodech je spousta typů, které se liší velikostí i zpracováním. Podle čeho se orientovat při výběru? Určitě doporučujeme kupovat žížaly ve specializovaných plaveckých obchodech nebo klubech, kde máte záruku kvality a kvalifikované rady. Skvěle poslouží také plovací desky či vesty. Ceny těchto pomůcek se liší i podle nosnosti. Proto si je nezapomeňte před odjezdem na dovolenou pořádně vyzkoušet v bazénu, abyste pak nebyli zklamáni, že vás (a hlavně děti) neunesou.

A nezapomeňte, ať už mají děti sebelepší plaveckou pomůcku, nespusťte je ve vodě z očí!


publikováno: 9. 6. 2017, v rubrice Dítě
Štítky: cestování, dítě, relaxace, rodina, zábava

Nejčtenější články v rubrice Dítě:

Další články v rubrice Dítě:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (37.96%)
Používám speciální přípravky (21.12%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.4%)
Dělám si domácí masky (20.53%)
více anket »

Dobré tipy

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš