O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Dítě » Článek

Nezbytné pomůcky k vodě? Kruh a žížala

9. 6. 2017

Chystáte se na prázdniny a přemýšlíte, jakou plaveckou výbavu dětem pořídit? Určitě nezapomeňte na klasický kruh, který podle odborníků patří k dosud nepřekonaným pomůckám pro adaptaci dětí na vodu. Populární žížaly zase poslouží pro výuku plavání a celá rodina si s nimi užije spoustu zábavy.

Nesmrtelná klasika – nafukovací kruh

Obyčejný nafukovací kruh je stále nezastupitelnou hračkou při zvykání dětí na vodní prostředí. Nehodí se sice pro samotnou výuku plaveckých dovedností, ale pro adaptaci na vodu, pocit bezpečí a hru je nejvhodnější. Dítě se díky kruhu ocitá v ideální poloze, kdy má ústa a obličej vysoko nad hladinou, a cítí se tak klidné, spokojené, sebejisté, a proto má i chuť se osamostatnit. Vy jej zároveň máte pod kontrolou.

U nafukovacího kruhu oceníte jeho skladnost i široké využití. V kruhu může být dítě ve svislé poloze, anebo v něm sedí jako na lodičce, ale také ho může proskakovat, házet do něj hračky nebo ho podplouvat. Tahle jednoduchá pomůcku dobře poslouží i na břehu, kdy do ní děti můžou schovávat nalezené poklady nebo házet kamínky.

Žížalu, nudli nebo housenku?

Také nafukovací žížaly (nudle či housenky) jsou ve vodě zárukou dobré zábavy pro děti i dospělé. V obchodech je spousta typů, které se liší velikostí i zpracováním. Podle čeho se orientovat při výběru? Určitě doporučujeme kupovat žížaly ve specializovaných plaveckých obchodech nebo klubech, kde máte záruku kvality a kvalifikované rady. Skvěle poslouží také plovací desky či vesty. Ceny těchto pomůcek se liší i podle nosnosti. Proto si je nezapomeňte před odjezdem na dovolenou pořádně vyzkoušet v bazénu, abyste pak nebyli zklamáni, že vás (a hlavně děti) neunesou.

A nezapomeňte, ať už mají děti sebelepší plaveckou pomůcku, nespusťte je ve vodě z očí!


publikováno: 9. 6. 2017, v rubrice Dítě
Štítky: cestování, dítě, relaxace, rodina, zábava

Nejčtenější články v rubrice Dítě:

Další články v rubrice Dítě:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš