O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Dovolená v kempu láká čím dál více lidí – odborníci radí nepodcenit výbavu

29. 7. 2017

Poslední roky slaví české kempy velký návrat popularity. Loni do nich zavítalo na 1,1 milionu návštěvníků a odborníci odhadují stejné počty i letos. Pokud patříte k těm, kdo si chtějí kempování skutečně užít, pořiďte si správnou výbavu.

To, co si do kempu sbalíte, se jistě bude lišit podle toho, s kým do něj míříte – zda s rodinou, s partnerem či kamarády…, i jak tam budete cestovat. „Nejvíce lidí dnes do kempů vyráží autem, takže nemusí u výbavy až tolik řešit její váhu nebo velikost, a mohou se soustředit na komfort. Stany mohou být větší, klidně i rodinné, spacáky pohodlné dekové, karimatky vyšší nebo nafukovací, na kterých se velice pohodlně spí,“ vyjmenovává přednosti tohoto cestování Vít Hruška, manažer Výstavy stanů a vybavení do přírody, která až do 13. srpna probíhá v PVA Letňany, a kde se vybavíte na výlety, pod stan i na daleké expedice. Mezi základní výbavu pro kempaře patří stan, karimatka a spacák. „Rozhodně nezapomeňte na čelovku, která se hodí více, než se může na první pohled zdát, stejně jako na kvalitní nůž. Pokud si budete vařit sami, vezměte si s sebou nádobí – to se dnes vyrábí z různých materiálů a v mnoha skladných minimalistických verzích.

Milovníci klasiky mohou zvolit hliníkové ešusy. Na vaření se vyrábí mnoho skladných vařičů, a pokud pojedete autem, můžete si s sebou vzít gril nebo dvouplotýnku s integrovaným grilem,“ doporučuje Vít Hruška s tím, že toužíte-li po větším pohodlí, můžete přibalit pohodlný a skladný kempinkový nábytek, ale v žádném případě nezapomeňte na minimálně základně vybavenou lékárničku!

Výstava stanů vás vybaví do kempu i na expedice

Největší evropská Výstava stanů a vybavení do přírody se koná od 1. června do 13. srpna 2017 v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Najdete zde největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu – od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempinkový nábytek až po nejrůznější doplňky, jako jsou věci na vaření či čelovky. Na ploše 10 500 m² (!) se představí 150 značek! V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně či v soutěži zručnosti. Můžete ochutnat expediční stravu a díky dětskému koutku máte jistotu, že vyberete a nakoupíte v poklidu i s dětmi. Velkým lákadlem je soutěž o ceny v hodnotě jednoho milionu korun, které budou organizátoři losovat každý týden. Vstup a parkování jsou zdarma.


publikováno: 29. 7. 2017, v rubrice Cestování
Štítky: cestování, nakupování, relaxace, rodina, tipy pro vás, turistika, volný čas

Nejčtenější články v rubrice Cestování:

Další články v rubrice Cestování:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš