O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Bydlení » Článek

Jak na podzim zútulnit své bydlení?

7. 10. 2017

Nevlídné a sychravé počasí přímo svádí k častějšímu lenošení. Spolu s hodinami strávenými mezi čtyřmi stěnami vašeho domova ovšem začínají vynikat i drobné nedostatky, které bylo lehké v létě ignorovat. Potřeba dotvořit interiér k obrazu svému je tak na podzim zcela pochopitelná, ba přímo žádoucí. Na co se zaměřit a jak ze svého obydlí udělat domov, do kterého se následující měsíce budete chtít vracet?

Podzimní barvy

Zatímco jaro a léto je v domácnostech obdobím veselých barev a křiklavých doplňků, podzim spolu se zimou si naopak žádají zemité a nenápadné barvy, které mají uklidňující účinky. Ideální jsou odstíny šedé, hnědé či červené. Ty mezi sebou lze různě kombinovat a je poměrně jednoduché je v případě potřeby oživit barvami živějšími. Ani s těmito barvami to však v interiéru nepřehánějte a držte se jednoduchých kombinací.

Podzimní dekorace

K zútulnění domova jednoznačně patří i sezónní dekorace. A ta podzimní, ta dokáže být obzvláště barevná. Ne nadarmo totiž patří září a říjen k nejbarevnějším měsícům v roce a příroda nabízí nespočet možností, jak si interiér vyzdobit. Navštivte obchod pro kreativce, vybavte se tavnou pistolí a vydejte se ven pro podzimní plody, větvičky a listí. Z nich lze vytvořit nejrůznější věnce a další ozdoby. Inspiraci, jak na to, naleznete online na nejrůznějších fórech a sociálních sítích.

Relaxační koutek

Bez šálku zázvorového čaje a dobré knihy si spoustu z nás nedokáže toto roční období asi představit. I k relaxaci je ovšem potřeba vytvořit vhodné podmínky. Máte-li doma nevyužitý prostor, zauvažujte například nad pořízením ikonického ušáku, který se poslední roky vrací do módy. Vybrat si u tohoto křesla můžete prakticky vše, od barvy a vzoru potahu až po tvrdost sezení. Kostra ušáku je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný konopným provazem a vyplněn africkou trávou a koňskými žíněmi. Podpěra v bederní části zase zajišťuje zdravý a pohodlný posed, který z tohoto křesla udělá kousek nábytku, z kterého se jen tak nezvednete.

Relaxační zónu můžete zároveň doplnit například i o taburet či malou knihovničku. Zároveň nezapomeňte i na patřičné osvětlení, vhodným kompromisem jsou stolní či stojací lampy, které zajišťují dostatek světla a zároveň vytváří intimní osvětlení.

Textilie

Textilie v interiéru vždy tvořily zásadní kus estetické výbavy. Řeč je o závěsech, kobercích či potahách sedací soupravy. Ty je vhodné zkombinovat do jednoho odstínu a opět platí, že je v těchto měsících vhodnější vybírat nenápadné tlumené barvy. Ty dodají místnosti nádech útulnosti a spolu s vhodně zvolenou malbou a osvětlením vykouzlí pohádkovou místnost. Závěsy vybírejte alespoň polopropustné, nechat si je můžete i ušít přesně podle vašich představ a požadavků.


publikováno: 7. 10. 2017, v rubrice Bydlení
Štítky: bydlení, relaxace, vybavení bytu

Nejčtenější články v rubrice Bydlení:

Další články v rubrice Bydlení:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš