O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

Zelená architektura v Galerii Jaroslava Fragnera

30. 10. 2008

Rozsáhlý výstavní projekt galerie Jaroslava Fragnera zahrnuje čtyři výstavy a doprovodný přednáškový cyklus o „zelené“ architektuře. V galerii Jaroslava Fragnera se uskuteční v termínu 30.10. – 14.12.2008. Kurátor výstavy Petr Kratochvíl vybral pět desítek českých staveb, pro jejichž autory i klienty bylo vedle primárního hlediska šetrného přístupu k přírodě důležité také kvalitní architektonické řešení. Název výstavy tak neodkazuje ke konkrétním cestám úsporného a ekologického stavění, ale je metaforou dobrého bydlení v souladu s přírodou.

Jak vnímáme souvztažnost s přírodou?

Návštěvníci výstav a doprovodného přednáškového cyklu se mohou přesvědčit, že „zelený“ dům nemusí být nutně nudnou stavbou plnou izolace, obalenou solárními panely. Prezentované realizace se vyznačují snahou o symbiózu s krajinou a hledáním využitelných paralel s přírodními tvary a strukturami. Výstavu doprovází katalog, který uvádí eseje autora, V. Cílka a J. Tywoniaka.

Výstavu Zelená architekura.CZ doplní moderovaná debata 19.11. v 19:00 hodin v Betlémské kapli, hosty Petra Kratochvíla bude Vladimír Czumalo, Josef Pleskot, Kamil Mrva a Mojmír Hudec. V rámci setkání rovněž proběhne křest knihy Petra Suskeho Ekologická architektura ve stínu moderny-podstata, principy, mýty.


publikováno: 30. 10. 2008, v rubrice Aktuálně
Štítky: akce

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (37.96%)
Používám speciální přípravky (21.12%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.4%)
Dělám si domácí masky (20.53%)
více anket »

Dobré tipy

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš