O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

Začíná další ročník interaktivní výstavy Play

4. 3. 2013

Pokud si rádi hrajete a utíkáte často do světa snů a fantazie pak je pro vás výstava Vikýře Play ideálním místem pro to, abyste do svých snů přímo vstoupili. Na výstavě Vikýře Play, která začíná 28. 3. 2013 se stanete aktivními tvůrci expozice, které se můžete dotýkat, hrát si s ní a dokonce ji přímo měnit. Uměleckým autorem projektu je Petr Nikl.

Přijďte si hrát do vikýřů Malostranské besedy!

Letošní ročník výstavy Play se uskuteční v Malostranské besedě a zaplní všechny prostory v prvním, druhém a třetím patře. Hlavní částí expozice Vikýře Play bude systém pěti podstřešních komůrek, patřících jednotlivým oknům půdy. Kromě soustředěného pohledu do okolí chrámu svatého Mikuláše očima holubů budou tato hnízda poskytovat kreativní výbavu v podobě nejrůznějších zvukových, optických a kinetických nástrojů. Středová patrová věžička se stane hlavní pozorovatelnou se závěsným nebo stojícím zvukovým nástrojem, může se stát jakousi závěsnou zvonicí. Zbylé čtyři komory se podělí o nejrůznější nástroje. Jedno z těchto míst u oken se stane kreslícím pozorovacím stanovištěm. Optický systém čoček a otvorů, umístěných do okna, umožní detailní pozorování exteriéru promítaného na matnici a jeho postupné zkreslování. Jiné z hnízd bude akustickými trubicemi propojeno s exteriérem a bude uvnitř tlumočit symfonii složenou z mixu venkovních zvuků. Další nástroje budou umístěny na dlažbě půdního prostoru, některé objekty mohou jednotlivé komůrky propojovat. Tyto další objekty budou snadno přemístitelné. Kdykoliv se tak může uvolnit místo pro komorní koncert a divadelní produkce. Některé drobnější nástroje mohou viset v trámoví krovů jako netopýři.

Intimní místnost s oknem do dvora se stane Studiem Play, opatřeným menším nahrávacím zařízením, které umožní jednotlivcům i skupinám „nastudovat“ vlastní hudební dílka v případě zájmu si na CD, DVD nebo jiném médiu odnést z výstavy audio či video záznam své tvořivosti pro další využití. Tato zcela unikátní hudební sekce umožní např. připravit soutěž o nejlepší rodinný/firemní hudební výkon. Podkroví může být dále propojeno s místností druhého a prvního patra kuličkovou drahou, umístěnou podél schodiště.

Ve 2. patře se Videokavárna v sousedství bioobčerstvení může stát workshopovou interaktivní zónou a místem pro besedy a projekce. Dalším intimní výstavní místností druhého patra se stane leporeloherní kreslírnou. Foyer v prvním patře u Hudebního a divadelního klubu bude hostit Sensorium rozvíjející dvanáct smyslů člověka dle představ Jana Ámose Komenského a Rudolfa Steinera.

Tato koncepce vytváří předpoklad pro vznik hravého prostoru pro společné trávení volného času pro rodiny s dětmi, vzdělávání žáků a studentů ze škol všech úrovní, ale i pro zapojení firemní klientely.

Termín zahájení výstavy pro veřejnost je 28.3.2013, který je i dnem učitelů a dnem narození Jana Ámose Komenského, autora nadčasového díla Labyrint světa a ráj srdce, které se stalo inspirací celého projektu Orbic Pictus Play. Výstava je určená všem věkovým i sociálním skupinám.


publikováno: 4. 3. 2013, v rubrice Aktuálně
Štítky: akce

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (37.84%)
Používám speciální přípravky (21.07%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.42%)
Dělám si domácí masky (20.68%)
více anket »

Dobré tipy

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš