O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

U českých čtenářů vyhrály Okamžiky štěstí

11. 1. 2018

V žebříčku neprodávanějších knih loňského roku v Knihách Dobrovský zabodovali autoři české beletrie. Vůbec nejprodávanějším titulem se v roce 2017 stal román Patrika Hartla Okamžiky štěstí. Hned za ním čtenáři nejčastěji sahali po severském krimi Lovec králíků od Larse Keplera a po románu Osm od Radky Třeštíkové. Za nimi se v žebříčku prodejů umístili oblíbení severští autoři Jo Nesbo, David Lagercrantz a německý bestseller Blackout od Marca Elsberga. Chybí vám některá z nich? Využijte víkendovou slevu 20 % v prodejnách Knihy Dobrovský.

Patrik Hartl sesadil Harryho Pottera

Patrik Hartl se svými Okamžiky štěstí, které sklízely u českých čtenářů úspěch už minulý rok, ovládl celou knižní hitparádu. Z pomyslného trůnu sesadil J. K. Rowlingovou kralující prodejům v roce 2016 díky divadelnímu pokračování slavné ságy o Harry Potterovi. Druhé místo patří mrazivé krimi ze severu Lovec králíků od Larse Keplera. Na třetí příčce se umístila Radka Třeštíková s detektivním románem Osm, která se zapsala do povědomí čtenářů už minulý rok s humornou knihou Bábovky.

Nejprodávanější knihy roku 2017

  1. Patrik Hartl – Okamžiky štěstí
  2. Lars Kepler – Lovec králíků
  3. Radka Třeštíková – Osm
  4. Jo Nesbo – Žízeň
  5. David Lagercrantz – Muž, který hledal svůj stín
  6. Marc Elsberg – Blackout
  7. Gounelle Laurent – Den, kdy jsem se naučil žít
  8. Daniel Cole – Hadrový panák
  9. Jean Paul Belmondo – Mých tisíc životů
  10. Lauren Graham – Rychleji mluvit nedokážu

Sázka na jistotu ze severu

Další příčky jsou v režii severských autorů a jejich napínavých detektivních příběhů. Čeští čtenáři jsou věrní norskému autorovi Jo Nesbo, který opět přivádí k životu netradiční postavu detektiva Harryho Holea v knize Žízeň. Za ním se na pátém místě usadil Muž, který hledal svůj stín od Davida Lagercrantze. Překvapením je bestseller od německého autora Marca Elsberga Blackout vyprávějící o tom, jak by to vypadalo, kdyby ve světě přestala fungovat elektřina.

Nakupte o tomto víkendu s 20% slevou

Knihy Dobrovský připravily pro své čtenáře unikátní akci. O víkendu 13. a 14. ledna 2018 mohou zákazníci využít svou věrnostní kartu Klubu Knihy Dobrovský, nebo se do Klubu nově zaregistrovat a získat slevu 20 % na nákupy v prodejnách Knihy Dobrovský. Navíc po předložení kartičky budou nakupující zařazeni do soutěže o 30 balíčků bestsellerů – autobiografii Phila Collinse Ještě žiju a obrazovou publikaci 1968 Revoluční rok ve fotografiích. Více informací naleznete na odkaze: https://www.kni­hydobrovsky.cz/…tse­lleru-283.


publikováno: 11. 1. 2018, v rubrice Aktuálně
Štítky: akce, tipy pro vás

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (35.46%)
Používám speciální přípravky (20.7%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.51%)
Dělám si domácí masky (23.32%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš