O nás

Fresh-in | www.freshin.cz

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

Trendy barvy letošních Vánoc

12. 12. 2009

Vánoce opět po roce přicházejí a s nimi i nové barevné trendy ve výzdobě a dekoraci, které vás na nadcházející svátky naladí a dodají vašemu domovu tu pravou vánoční atmosféru. Zatímco loni byly populární hřejivé barvy jako je měděná, zlatá či oranžová, letošním hitem bude hra s výraznými barvami, především v kombinaci s barvami neutrálními.

Jednou z oblíbených barev letošních Vánoc je fialová. Ačkoli se vám může zdát, že tradiční vánoční červenou nemůže nahradit žádná jiná barva, není tomu tak. Právě fialová je původní barvou adventu (v křesťanské tradici symbolizuje pokání a přípravu). V minulosti však byla fialová velmi vzácná, a proto ji lehce dostupná a všudypřítomná červená barva rychle nahradila. Jestliže se chcete letos vrátit k původní barevné tradici, nakupte si vánoční výzdobu v barvách fialové, působí elegantně a má uklidňující účinek. A v kombinaci s neutrálními barvami, jako je krémová, bílá nebo šedá, vám umožní strávit svátky v duchu luxusu a pohody.

Nevšední barvy pro originalitu

Tradiční barevnou kombinací ve vánoční výzdobě je červená, zelená a zlatá. Pro ty, co rádi experimentují, je snadné nechat tyto barvy letos v krabici a zajít si do obchodu pro jasné, výrazné barvy jako jsou tyrkysová, lipově zelená nebo již zmíněná fialová. Trochu výstřednosti čas od času neuškodí, proto letos místo tmavě zeleného stromku ozdobte raději umělý lipově zelený stromek, který zdůrazní hravost ve vašem výrazném barevném stylu Vánoc.

Černé, bílé a černobílé Vánoce

Již minulých letech se v barevných trendech Vánoc prosadila černá. Není vnímána již jako barva smuteční a ponurá, ale jako barva symbolizující luxus, čistotu a jednoduchost. Ani letos se od dekorace v černé neopouští a navíc se k ní přidává i bílá, ať už v kombinaci s černou nebo samostatně. Černobílá výzdoba je vhodná pro milovníky jednoduchosti, elegantnosti a nadčasovosti. Chtete-li své černobílé Vánoce dovést k dokonalosti, pořiďte si bílý vánoční stromek, který se k této barevné kombinaci perfektně hodí. Ti, kterým se dekorace v černé a bílé zdá být až příliš jednoduchá, mohou kombinaci obohatit o červenou.

Ledově modrá jako barva zimy

I barevné trendy Vánoc se neustále opakují a vracejí. Letos je tomu tak s modrou barvou a jejími odstíny, která byla populární již předloni. Modrá je oblíbená především proto, že přináší klid a je typickou barvou pro zimní období. Z odstínů modré je in zejména ledově modrá v kombinaci s bílou a stříbrnou, zastávající prvky sněhu a ledu. Pokud nechcete, aby modrá výzdoba působila chladivým dojmem, zkombinujte modrou se zlatou.


publikováno: 12. 12. 2009, v rubrice Aktuálně
Štítky: tipy pro vás

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:

Anketa

Jak se staráte o svoje vlasy během teplých a slunečných dnů?

Nestarám (36.33%)
Používám speciální přípravky (20.81%)
Chodím častěji ke kadeřnici (20.5%)
Dělám si domácí masky (22.37%)
více anket »

Dobré tipy

Kuchyňské potřeby
Praktická vykrajovátka, formičky, ale i další kuchyňské pomocníky pořídíte výhodně od Tescomy.

Zajímavé odkazy

váš spolehlivý autobazar

www.autoesa.cz

 

bezplatné tipy na úsporu elektřiny

www.setri.sk

 

Náš tip

Dobré tipy

Designed by Lukáš Svoboda, coded by Karel Koliš